Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w (..)

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu

2007-01-05

WOSP w Raciborzu

http://www.wosp-raciborz.pl

Program XV finału WOŚP w Raciborzu

14 stycznia 2007 rok

Kino Przemko

godz. 10.00 - 13.00 - "poranek filmowy dla dzieci"

Raciborski Rynek

godz. 13.00 - 14.00 - "zadyma na Raciborskim Rynku" - pokaz walk "Drengów znad Górnej Odry" oraz mini zjazd motocykli (możliwość krótkich przejażdżek dla dzieci w zamian za opłatę wniesioną do puszki)

godz. 15.00 - spektakl "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu wychowanków Zakładu Poprawczego pod kierunkiem Jolanty Zubko

Dom Kultury "Strzecha"

godz. 15.30 - koncerty kapel: Czteropack, Jordan, Rock in Me, Amen'on, Parking

godz. 18.00 - kwadrans muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej

godz. 18.15 - aukcja charytatywna cz I

godz. 18.30 - pokaz Aikido + pokaz Breakdance ("Pomocna Dłoń")

godz. 18.45 - aukcja charytatywna cz. II

godz.19.00 - koncerty zespołów Sari Ska Band (Żory) i Funk 4 Fun

godz. 20.30 - koncert zespołu FOLKOPERACJA

godz. 21.15 - zespół ANKH

Raciborski Rynek
o godzinie 20.00 na Rynku "Światełko do nieba" (pokaz ogniowy)

- Możemy już potwierdzić, że dzięki wparciu, jakie zadeklarowali prezydent miasta i dyrektor RCK, tegoroczny finał będziemy obchodzić głośniej i intensywniej niż zeszłoroczny – informuje Dawid Wacławczyk – rzecznik prasowy sztabu, którego siedzibą tradycyjnie będzie Hotel Polonia, w którym znajdzie się centrum obsługi kwestujących wolontariuszy, miejsce liczenia pieniędzy, centrum informacyjne. - Sprawną obsługę finansową zapewnia już po raz kolejny nasz raciborski Bank Spółdzielczy. Jego obecność to potężna pomoc techniczna i merytoryczna, a zarazem gwarancja jasności i przejrzystości wszystkich prowadzonych przez sztab działań mających związek w pieniędzmi – dodaje.

Grupa ANKH


Grupa ANKH powstała w 1991 roku w Kielcach. Muzycy tego zespołu spróbowali wzbogacić rocka elementami muzyki poważnej. Udało się - na rynek muzyczny weszli przebojem. W lipcu 1993 roku na Rock Festiwalu w Kielcach zdobyli nagrodę publiczności. Tego samego roku odnieśli kolejny, dla zespołu jeszcze ważniejszy sukces. Na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" otrzymali niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla zespołu - nagrodę publiczności. W lutym 1994 roku ukazała się debiutancka kaseta zespołu - "Ankh", a cztery miesiące później płyta kompaktowa (tzw. "czarna"). Na kolejnym, i jak się później okazało - ostatnim, Festiwalu "Jarocin '94" grupa wystąpiła już w charakterze gościa. Specjalnie na okoliczność tego występu została wydana kaseta z materiałem akustycznym zatytułowana "Ankh - Koncert akustyczny".
W styczniu 1995 roku zespół zakończył pracę nad kolejną płytą studyjną. "Ziemia i Słońce". Muzycznie stanowiła rozwinięcie stylistyki z pierwszej płyty, jedynej tego typu na polskim rynku.

Kolejne lata to setki koncertów na terenie kraju i nie tylko. W ciągu tych lat zespół zaskarbił sobie uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i wiernych fanów ankhowskiej muzyki. Brał udział niemal we wszystkich edycjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; dwukrotnie ('96 i '97) został laureatem Złotego Bączka - nagrody publiczności na plenerowych koncertach Przystanek Woodstock organizowanych przez Jurka Owsiaka i jego Świąteczną Załogę

Następną płytą był album "....będzie tajemnicą".

Muzyka Ankh przenika obszary przeplatających się żywiołów. Jest cisza i hałas, światło i cień, system i chaos, jest miejsce na eksperyment, nieskrępowane poszukiwania "pierwotnego dźwięku" i... niespodzianki.

Zespół koncertował w całej Polsce, Europie, a także w USA, Meksyku i Brazylii.

Nazwa i logo zespołu to starożytny symbol egipski - krzyż życia, atrybut bogów, talizman przywracający równowagę ciała i duszy.

do góry