Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wizyta studyjna raciborskich instytucji, przedsiębiorców (..)

Wizyta studyjna raciborskich instytucji, przedsiębiorców i młodzieży w Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych

2016-06-02

Małopolski Park Technologii Informacyjnych to biurowiec zlokalizowany w krakowskiej dzielnicy Dębniki. To 12 tysięcy m2powierzchni, na której zlokalizowane zostały laboratoria multimedialne, siedziby funduszy inwestycyjnych typu seed i join ventrure. Park to przestrzeń biurowa o wysokim standardzie dla młodych, kreatywnych osób, które jutro mogą założyć firmę wartą na giełdzie miliony dolarów. Według słów pracowników parku  to miejsce, z którego mogą korzystać zarówno firmy o globalnym potencjale, jak i free-lancerzy (osoby pracujące na własny rachunek) oraz przedstawiciele środowisk akademickich. We wtorek 31 maja raciborski magistrat zorganizował wizytę studyjną do parku, żeby poznać jak funkcjonują nowoczesne narzędzia wsparcia przedsiębiorczości i jak mogą zaangażować się w nie samorządy. W wizycie uczestniczyli samorządowcy (m. in. Prezydent Mirosław Lenk, Przewodniczący Rady Miasta Henryk Mainusz), część radnych, nauczyciele, dyrektorzy raciborskich szkół, przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Młodzieżowej Rady Miasta, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, młodzież szkolna oraz przedsiębiorcy.

 W wizycie studyjnej w Małopolskim Parku technologii Informacyjnych wziął udział m.in. Prezydent Miasta Mirosław Lenk. (autor fotografii i minatury red. Grzegorz Wawoczny)

W programie wizyty studyjnej obok zapoznania się z ofertą Parku, raciborzanie uczestniczyli w warsztatach ze StartupAcademy. Uczestnicy wizyty wzięli udział w wykładach Tomasza Jabłońskiego i Damiana Strzelczyka (prowadzili m. in. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy SGH). Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Robert Myśliwy wskazuje: - Racibórz chce jeszcze bardziej otworzyć się na młodych, kreatywnych ludzi, którzy mają pomysł na siebie i na swój biznes. Chcemy korzystać z doświadczeń nielicznych miast w Polsce, które przeszły już drogę w budowaniu kultury start-upów, stąd też nasza wizyta studyjna w Krakowie. Wiedza nabyta podczas takich szkoleń pomoże nie tylko nam, ale także środowiskom biznesowym, oświatowym i samej młodzieży stworzyć system wsparcia dla takich innowacyjnych form nowoczesnej gospodarki jak start-upy. Nie można zapomnieć, że takie inicjatywy mogą przybrać nawet charakter globalny. Start -up założony w Raciborzu bowiem może znajdować klienta w Warszawie, Berlinie, czy w Nowym Jorku-

do góry