Ruszyły warsztaty wokalne w RCK

2013-07-17
fot.Raciborskie Centrum Kultury
fot.Raciborskie Centrum Kultury

Ukończyła szkołę teatralną w Krakowie, współpracowała z gliwickim teatrem muzycznym, dziś pracuje w krakowskiej operze kameralnej, Teatrze Groteska i uczy piosenki w tamtejszej szkole wokalno-aktorskiej. Anna Bugajska rozpoczęła pracę z raciborską młodzieżą w ramach letnich warsztatów w Raciborskim Centrum Kultury.

 

Instruktorka będzie pracować z młodzieżą nad utworami Kabaretu Starszych Panów, bo jak mówi "to klasyka polskiej piosenki aktorskiej". Uczestnicy warsztatów będą pracować zarówno nad tekstem, muzyką, jak i ruchem scenicznym. - Dobry wokalista? Chyba nie ma recepty, tak jak każdy co innego lubi śpiewać, tak każdy czego innego lubi słuchać - mówi Anna Bugajska.

 Warsztaty ściągnęły do RCK młodzież zafascynowaną śpiewem. - Śpiewam od zawsze, staram się brać udział we wszystkich warsztatach wokalnych jakie tylko są organizowane. Bo nigdy nie jest tak, że jest idealnie, zawsze można zaśpiewać coś lepiej. Nawet profesjonaliści wciąż się doszkalają, bo chcą być najlepsi - Agata Pawłowska z Raciborza na co dzień słucha różnej muzyki. - I różne piosenki też śpiewam. Wczoraj na przykład sąsiedzi znosili Adele w moim wykonaniu - śmieje się.

 Zainteresowania Grzegorza Pierskały idą zarówno w kierunku aktorstwa, jak i śpiewu. - Bardzo lubię śpiewać, chcę się rozwijać, doskonalić wokal, a te warsztaty są ku temu doskonałą okazją - mówi.

 Zajęcia z Anną Bugajską potrwają do piątku, a zakończą się pokazem wokalnych umiejętności młodzieży.

 

 

do góry