Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Rozpoczęło się napełnianie basenów na H2Ostróg

Rozpoczęło się napełnianie basenów na H2Ostróg

2021-04-30

Jeżeli spełnią się obietnice rządowe z 28 kwietnia, kiedy to zapowiedziano, że po 29 maja obiekty sportowe, w tym baseny, będą mogły zostać ponownie otwarte, nasz aquapark będzie mógł znów funkcjonować. Takiej informacji wyczekiwało wielu entuzjastów aktywnego spędzania czasu. Dziś rozpoczęło się napełnianie wodą niecek w H2Ostróg.

Prezydent Miasta Dariusz Polowy wizytował na obiekcie aby sprawdzić postęp prac naprawczych systemu uzdatniania wody na zamkniętym obiekcie. Te jak się okazało podczas wizyty zbliżają się już ku końcowi , a dalsze prace mogą odbywać się już przy otwartym obiekcie przez co nie będą one kolidowały z możliwością przyjmowania użytkowników.

Waga tej inwestycji wzrosła dodatkowo po naszych doświadczeniach Covidowych.

Po tak długim czasie zamknięcia, kwarantanny i panujących ograniczeń spowodowanych pandemią, będziemy najpewniej spragnieni możliwości swobodnej rekreacji i wypoczynku. Kwestia bezpieczeństwa bakteriologicznego  w tym czasie jest kluczowa – uważa prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

 

Czekaliśmy na informację o otwarciu basenów. Rozpoczęliśmy proces napełniania wodą. W połowie miesiąca basen zostanie udostępniony grupom zorganizowanym, a od 29 maja jeśli tylko zapowiedzi Rządu znajdą potwierdzenie w rozporządzeniu otworzymy Aquapark dla wszystkich mieszkańców. Będą jednak obowiązywały limity: 50 % obłożenia.- informuje Paweł Król, dyrektor OSiR w Raciborzu.

Inauguracja obiektu po naprawie przypadnie na Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta przewidziane na 15-16 maja tego roku.

 

Inwestycja ta była jednym z punktów kampanii prezydenckiej „Czas na inwestycje”. Wygospodarowane na nią środki w budżecie pozwolą na poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystających z obiektu osób.

Wykonane prace pozwolą na zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz na bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach. Przyczyni się to również do wyeliminowania przekroczeń spowodowanych niewydajnością systemu uzdatniania wody. Zapewni wydajną pracę systemu zgodnie z zapotrzebowaniem obiektu.

Więcej o inwestycji pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

do góry