Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Profesjonalny skatepark

2009-02-13
Budowa w Raciborzu skateparku była tematem spotkania pasjonatów tej dziedziny sportu z wiceprezydent Raciborza Ludmiłą Nowacką.

Młodzi jeżdżący na rolkach, desce czy rowerze przedstawili swoje propozycje dotyczące lokalizacji parku. Jak mówią sami zainteresowani, nazywani skateciarzami, ten ekstremalny sport to dla nich sposób spędzania wolnego czasu i kreatywnego spożytkowania energii. Nie mieszczą się już na plac przy pomniku Arki Bożka, bowiem z roku na rok zwiększa się ilość zwolenników tego sportu a urządzenia, które sami tu zainstalowali, nie spełniają już ich oczekiwań. Dlatego też od jakiegoś czasu środowisko to chce budowy profesjonalnego skateparku.
- Marzy nam się skatepark z dala od zabudowań i przechodniów. Dobrze byłoby, gdyby obiekt był zadaszony. Wtedy moglibyśmy trenować przez cały rok, niezależnie od pogody – mówili wczoraj w magistracie.

Wiceprezydent Ludmiła Nowacka zaproponowała bazę OSiR przy ul Zamkowej jako najlepszą lokalizację, co spotkało się z akceptacją skateciarzy. Z projektu, jaki przygotował jeden z nich wynika, że koszt budowy profesjonalnego parku to 350 tys. złotych.

Wiceprezydent przyznała, że to spory wydatek. Przypomniała, że z przedstawianych jej projektów można wybudować taki park już za 30 tys. zł. i w dalszych etapach inwestycję rozłożyć na kilka lat, uzupełniając park o kolejne urządzenia. Jednak skaciarze chcą budowy profesjonalnego miejsca do uprawiania ekstremalnych sportów. Nie widzą możliwości realizowania go etapami. Według nich skatepark w Raciborzu to również wielka promocja miasta. - Najbliższy taki park działa we Wrocławiu. Tam odbywają się różne zawody. Moglibyśmy je organizować u nas w Raciborzu. Z pewnością przyjadą tu także trenować nasi koledzy z innych miast – przekonywali młodzi.

Obydwie strony są pozytywnie nastawione do pomysłu. Zaplanowano kolejne spotkanie, gdzie skateciarze mają przedstawić projekt inwestycji i jego kosztorys.
do góry