Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Pływadła, koncerty, kolorowe szaleństwo, czyli sobota na (..)

Pływadła, koncerty, kolorowe szaleństwo, czyli sobota na Festiwalu Górnej Odry

2021-06-26

Sobota na Festiwalu Górnej Odry obfitowała w wiele atrakcji. Cieszy fakt, że pogoda dopisała, a Raciborzanie spragnieni dobrej zabawy tłumnie przybyli na bulwary nad Odrą by cieszyć się przygotowanymi atrakcjami.

W samo południe rozpoczęły się znane i lubiane Pływadła, które już od wielu lat są stałym elementem w miejskim kalendarzu imprez. Wystartowało w nich ponad trzydzieści przeróżnych konstrukcji pływających, a każda z nich kreatywnie wykonana.

Do godziny 18:00 trwał festiwal kolorów, który przyciągnął mieszkańćów naszego miasta w okolice lodowiska "Piastor", aby oddać się kolorowemu szaleństwu proszków Holi w rytmie znanych i lubianych hitów.

Wieczorem odbyły się dwa koncerty na przystani kajakowej. Najpierw zespół Banana Boat w szantowym klimacie przybliżył nam życie marynarza. Dowiedzieliśmy się co to zenza, oraz dlaczego Tobago to ziemski Raj. Później w sentymentalną muzyczną podróż zabrał nas zespół Sunny Side.

Sobotę zakończyliśmy kinem plenerowym i projekcją filmu "Szczęki" Stevena Spilberga. 

Kolejny dzień festiwalu przed nami. W niedzielę przenosimy się do Parku im. Miasta Roth.

do góry