Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Obowiązek odśnieżania chodników

Obowiązek odśnieżania chodników

2010-12-02

Wydział Gospodarki Miejskiej przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości, iż obowiązek odśnieżania chodników przylegających do ich posesji, wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, winien być wykonywany z należytą starannością. Zwraca się uwagę, aby śnieg i lód pryzmowane były wzdłuż krawężników w taki sposób, aby odśnieżanie nie stwarzało zagrożenia w ruchu drogowym.

Jezeli właściciel nie czyści chodnika, to straż miejska może nałożyć na niego grzywnę od 20 zł do 5 tys. zł ( art. 103 kodeksu wykroczeń). Włąciciel zobowiązany jest również do usuwania wiszących spopli i zalegającego na dachach śniegu.Jeśli w wyniku kontroli, którą przeprowadzają inspektorzy nadzoru budowlanego, okaże się, że śniegu jest za dużo  właściciel (zarządca) może zostać ukarany karą z art. 91a prawa budowlanego.

Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz ds. Gospodarczych numer: 1830/2010 z dnia: 2010-11-12 Organizacji akcji zimowej na terenie miasta Raciborza w sezonie 2010/2011.

 WYKAZ DRÓG PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ODŚNIEŻANIA_1

do góry