Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Mistrzostwa Polski SUP. Drużyna z RTW Racibórz z (..)

Mistrzostwa Polski SUP. Drużyna z RTW Racibórz z najlepszymi wynikami w sezonie

2024-08-13

Wioślarze z RTW Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie osiągnęli najlepsze wyniki w sezonie podczas tegorocznych Mistrzostw Polski SUP.

Rywalizacje rozegrały się w dniach 10-11 sierpnia 2024 r. na Torze regatowym w Bydgoszczy.

Miano najszybszej Jurorki i Polki otrzymała Hania Kamińska, która osiągnęła bardzo wysoki wynik na poziomie światowym 1m00,62s na 200 m. Ponadto zdobyła złoty medal i Tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji Technicznej, uzyskując taki sam wynik jak Złota Seniorka. Tuż za nią uplasowała się Martyna Drobny uzyskując czas 1m02,60s.

Trzema tytułami Mistrzyni Polski w kategorii U15 może pochwalić się Maja Bauerek. Natomiast najlepszy wynik wśród kobiet na dystansie 12 km Long Distance osiągnęła Katarzyna Zarembik, co pozwoliło jej na zajęcie najwyższego stopnia podium.

W kategorii Juniorek Mistrzynią Polski została Martyna Drobny.

Wielki sukces osiągnął również najmłodszy Młodzik Mikołaj Miczek, który dzięki swojej determinacji uplasował się na najwyższym stopniu podium uzyskując Tytuł Mistrza Polski na Long Dystansie w U15 oraz dwa tytuły V-ce Mistrza Polski w biegu Technicznym i Sprincie.

RTW Racibórz w klasyfikacji medalowej zdobył 1 miejsce.

Wielkie gratulacje składamy Mirosławowi Nowakowi, który w kat 40+ wywalczył brązowym medal. Słowa uznania kierujemy również w stronę trenera Mariusza Miczka.

Całej drużynie życzymy wielu sukcesów w następnych rywalizacjach!