Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Śniadanie inwestycyjne z dr. R. Mbewe

Śniadanie inwestycyjne z dr. R. Mbewe

2006-01-23

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2006 roku o godz. 10.00 w Raciborzu w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta. Spotkanie ma charakter zamknięty ( wstęp dla posiadaczy zaproszeń). W trakcie spotkania zaplanowano referaty :


SYTUACJA GOSPODARCZA POLSKI PO WYBORACH 2005
Dr Richard Mbewe, Główny Ekonomista WGI Domu Maklerskiego

WPROWADZENIE DO NOWOCZESNYCH FORM INWESTOWANIA : Tadeusz Wieczorek

EFEKTYWNE METODY ZABEZPIECZENIA RYZYKA KURSOWEGO: Maciej Chojnacki


Dr. Richard Mbewe. Główny Ekonomista WGI Domu Maklerskiego. Urodził się w Ndoli (Zambia). Do Polski przyjechał na studia w 1983 r. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej. Posiada doktorat Instytutu Krajów Rozwijających się Uniwersytetu Warszawskiego i dyplom MBA University of Calgary. Po obronie pracy doktorskiej podjął pracę jako ekonomista w czeskim banku inwestycyjnym Expandia.
W WGI pracuje od połowy 2000 r. Jest wykładowcą międzynarodowych stosunków gospodarczych i finansów międzynarodowych na uczelniach ekonomicznych. Aktywnie uczestniczy w polskim życiu gospodarczym, w szkoleniach, konferencjach i sympozjach. Jest współorganizatorem cyklu imprez Poland's Roadshow in Europe, mających na celu poprawę wizerunku Polski za granicą.

Maciej Chojnacki. Doradca ds. Ryzyka Walutowego. Urodził się w Warszawie. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne oraz Finanse i Bankowość. W czasie studiów związany z Citibank (Poland) SA i Bankiem Handlowym, uczestniczył w ich fuzji, analizując portfel kredytowy obu banków. Ukończył prestiżowy program "Management Associate" organizowany przez Citigroup. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Departamencie Skarbu, początkowo obsługując firmy w zakresie zabezpieczania ryzyka walutowego, a następnie klientów sektora private banking, zainteresowanych inwestowaniem w instrumenty finansowe. Od 2002 r. kontynuuje studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Specjalizuje się w wykorzystaniu instrumentów pochodnych do celów zabezpieczających i spekulacyjnych.

do góry