Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

terminarz dnia 10.02.2024

Kocia Szajka - ustny konkurs wiedzy

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 16. 01. 2024 do 25. 04. 2024
godzina: 16:00
kategoria: Biblioteka
"Grunt to draka!" Kocia Szajka pod wodzą byłego szefa kocich oddziałów specjalnych dba o ład i porządek w Cieszynie. Czy to duchy w teatrze, czy zuchwały napad na sklep rybny - Komandos, Lola, Morfeusz, bracia Piksele, Bronka i Poziomka wkraczają do akcji! Jeżeli i ty należysz do wielbicieli kryminałów z pazurem, weź udział w ustnym konkursie wiedzy z 3 pierwszych części Kociej Szajki, autorstwa Agaty Romaniuk ("Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia", "Kocia Szajka i napad na moście"). UWAGA! Bronka Cieślar przygotowała dodatkowe pytania z wiedzy o Cieszynie! Rozpoznaj na zdjęciu miejsca z kart przygód Kociej Szajki, a zdobędziesz ekstra punkty! Konkurs odbędzie w formie ustnej 25 marca w Eurece-Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Cuda i dziwy w wierszach Juliana Tuwima”

miejsce: Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
data: 17. 01. 2024 do 20. 03. 2024
kategoria: Biblioteka
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach obchodów 130 rocznicy urodzin poety, tłumacza, autora wierszy dla dzieci a także tekstów piosenek i wodewili. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, kukiełki, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej związanej z twórczością Juliana Tuwima. Prace wraz z odpowiednimi formularzami zgłoszenia należy dostarczyć do biblioteki do 20 marca. Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi 9 kwietnia o godz. 16:00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Baśniobór - konkurs wiedzy

miejsce: Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
data: 17. 01. 2024 do 16. 04. 2024
godzina: 16:00
kategoria: Biblioteka
Biblioteka w Raciborzu zaprasza wszystkich fanów serii „Baśniobór” Brandona Mulla do sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia fantastycznych nagród. Konkurs będzie dotyczyć pierwszych trzech części serii: „Baśniobór”, „Gwiazda wieczorna wschodzi” oraz „Plaga Cieni”. Jeśli sądzisz, że wiesz wszystko o przygodach Kendry i Setha zapraszamy! Konkurs odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 16:00 w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży

Niezapomniane Melodie Wiednia. Wiedeńskiej operetki Czar

miejsce: Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
data: 10. 02. 2024
godzina: 17:00
kategoria: RCK

Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń. Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki... Przepiękne głosy... Przepiękny koncert.

Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca.

Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?

 Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji , trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit.

 Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką.

Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.

 Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy - przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji.

 Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc "muzyczny klan" wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu.

Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy.

 Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. "NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA" - ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów!

Serdecznie zapraszamy!

 

Wykonawcy:

Jolanta Bobras - sopran,

Anna Kutkowska-Kass - sopran koloraturowy,

Emilia Klimczak - sopran,

Darek Pietrzykowski - tenor.

     Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Marcina Wernera .

 Marcin Werner - fortepian, kierownictwo muzyczne.

Kamil Zawadzki- skrzypce,

Robert Stefański - klarnet.

Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa - Krystyna Pietranek-Kulis.

Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych.

 Jak mawiał Bogusław Kaczyński: "Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów." Przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości.

  Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia!!!

 Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo.

Zapraszamy fanów dobrej muzyki.

Czas trwania koncertu 120 minut.

Koncert przeprowadzony zostanie z obowiązującymi regułami sanitarnymi.

Zapraszam,

Agencja Artystyczna FORTE - Krzysztof Piotr Pałasz

 

Bilety w cenie 125,- 115,- 99,- 90,- do nabycia w kasie RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/386116

do góry