Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

terminarz dnia 11.12.2022

Maluchy w krainie dźwięku – Pada śnieg, idą święta

miejsce: Sala Kameralna RDK (ul. Chopina 21)
data: 11. 12. 2022
godzina: 16:00
kategoria: RCK

"Maluchy w krainie dźwięku" cieszą się niezmienną sympatią publiczności, która systematycznie i liczne uczestniczy w kolejnych koncertach. Co miesiąc doświadczając nowych brzmień, rytmów, klimatów i gatunków  nasi milusińscy wędrują po fascynującej krainie muzyki. W grudniu motywem przewodnim muzycznej podróży będzie zima i nadchodzący magiczny czas świąt.


Zapraszamy do zaakcentowania zimowo-świątecznego klimatu elementami ubioru, np. mikołajową czapką.
„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, atrakcyjna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu i badania i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.
W pełną zabawy muzyczną podróż zabierze milusińskich skrzypaczka, pedagog i animatorka kultury - Dorota Banaś oraz muzycy "Maluchów w krainie dźwięku".

 

Bilety w cenie 15,- (dzieci), 25,- (dorośli) do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/285422

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina +''

Premiera filmu "Solidarność w Raciborzu"

miejsce: Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
data: 11. 12. 2022
godzina: 17:00
kategoria: RCK

 Dokument "Solidarność w Raciborzu" to ocalone od zapomnienia, wyjątkowe wspomnienia osób związanych z NSZZ Solidarność w Raciborzu w latach 80. i 90. Osób, które za pragnienie wolności były dręczone przez SB, zamykane w zakładach karnych albo zmuszane do wyjazdu na Zachód bez prawa powrotu.

https://www.youtube.com/watch?v=SbkwCUEBHqo




Przez kilka ostatnich dekad ten temat wydawał się historycznie martwy, nie powstało żadne opracowanie historyczne czy popularyzatorskie, które w założeniu byłoby zaprezentowane szerokiej publiczności. Aż do teraz. Kilkunastu raciborzan podjęło wyzwanie i dało rzeczowe, szczere i przejmujące świadectwo wydarzeń sprzed ponad 30 i 40 lat. To pierwsze w Raciborzu tak duże przedsięwzięcie historyczne, mające na celu zarówno zarchiwizowanie wspomnień osób związanych z raciborską Solidarnością, jak i przygotowanie tej treści do publicznej prezentacji. Całość stanowi wyjątkowo cenny materiał historyczno-edukacyjny, traktujący o mało znanym fragmencie dziejów Raciborza w czasach PRL-u.

Wstęp wolny

do góry